ЗДО №1, ЗДО ”Малятко” №1 м. Жашків, Жашків
Черкаська область, Уманський район

Сторінка музичного керівника

                                                                                                

 Музичний керівник:

 Савчук Елла Геннадііївна

 Освіта:  неповна  вища музична,

 Звання "Вихователь-методист"

 Стаж роботи: 27 років.

                                               

Педагогічне кредо: Душа дитини - це душа чуйного музиканта. У ній туго натягнуті струни, і якщо ви зумієте доторкнутися до них - задзвенить чарівна музика. (Василь Сухомлинський)

Методична проблема, над якою працюю: Мовленнєве музикування, як засіб тврчого розвитку дітей

Гурток: " Грайлива веселка".

13 листопада в дошкільному закладі пройшла тематична розвага "Людина починається з добра"

  

  

Українська мова - мова калинова, пісня журавлина, барвінковий цвіт.

Моя Батьківщина - рідна Україна, ти одна єдина на весь білий світ!

  

     

  

Осінь в сад наш завітала, нам свята подарувала.

                  

З Днем Незалежності, рідна Країно!

Вихователі подарували нашим малятам казку "Як  маленький Гриць УкраЇну рятував"

  

    

   

День державного прапора - це свято всіх поколінь українців, це данина поваги символу держави, що пройшов довгий, часом героїчний, часом трагічний шлях.

      

  

       

Хай світлим медом Спас благословляє, а Божа Матір стелить благодать,

Хай щедрий мак достаток розсіває, Спаситель в дім здоров’я й миру дасть!

 

       

Як заграєм, заспіваєм "Червону калину", то потішим розвеселим нашу Україну.

Піснею "Ой у лузі червона калина" наші дошкільнята вітають всіх з Днем Української Державності

  

Лялькова вистава - це добра традиція в нашому закладі. Цього разу вихователі показали малятам казку "Кізонька.

   

В нашому закладі проходить тематичний тиждень "Театр мистецтв", тож молодших дошкільнят запрошено до розваги "Пригоди Колобка"

    

Івана Купала - свято, яке має яскраву обрядову частину, про яку ми розповідали дошкільнятам.

 

    

28 червня - день Конституції України.

З метою формування у дошкільнят любові до рідного краю, виховання патріотів в ЗДО пройшла тематична розвага "Добрий день, матусю Україно"

     

  

1 червня - День захисту дітей

Хай небо буде чистим, без хмаринок! Хай сонечко лоскоче до нестями!

Нехай здоровими зростають діти! Щасливими хай будуть тата й мами!

  

Моя сорочка-вищиванка. Хіба ще є така краса?

Моя сорочка-вишиванка. В ній дух народу воскреса.

 

 

В ЗДО пройшов тематичний день "Матусю - сонечко моє".

 

  

Вивчення веснянки з дітьми молодшої групи:

https://www.facebook.com/groups/1809014129235419/posts/2734866609983495/

Вивчення пісні з дітьми старшої групи:

https://www.facebook.com/groups/1809014129235419/posts/2734864379983718/

Пісні до свята "Мамин день"

Карантин - це час для свмоосвіти.

Святкування Дня вишиванки вже стало традицією в нашому дошкільному закладі. Зазвичай це парад вишиванок, пісні, вірші, таночки і гарний настрій. Ось, наприклад, 2019 рік.

В цьому році через карантин ми змушені залишатись вдома, але все одно надінем вишиванку і створимо калейдоскоп вишиванок.

 

Вивчення пісень за допомогою мнемотаблиць - це весело, цікаво і легко. 

1 куплет:

Мама вишила мені хрестиком сорочку,          засвітилися на ній з вишеньки листочки

П/в:Заспіваю пісню я, наче соловейко,           хай ппочує вся земля про Вкраїну-неньку

2 куплет:

Чорнобривці засміялись ніжно пелюстками,   і волошки засіяли, наче очі в мами

Провідною формою організації дітей, під час якої їм прищеплюються основи музичної культури, є музичні заняття у дитячому садку. Більшість дітей із задоволенням відвідують ці заняття. На музичних заняттях я намагаюсь дотримуватись таких принципів:

• створювати атмосферу поваги до кожної особистості, її інтересів, до думки про музику;

• заохочувати щонайменшу індивідуальну виразність виконавства;

• пппідтримувати творчі прояви в музичній діяльності дітей;

• радіти за успіхи.

Музичні заняття – це нескінченне поле для розвитку креативності малюків. Використання на музичних заняттях творчих завдань та ігор на розвиток креативності формує внутрішній світ дітей, розвиває їх інтелект, художню уяву, образно-асоціативне мислення, активізує дитячу пам’ять, спостережливість та інтуїцію.

Більшість дітей, маючи або не маючи особливих музичних здібностей, залюбки співають, танцюють та грають на дитячих музичних інструментах. У кожній дитині я намагаюсь пробудити любов до музики, розвинути подаровані природою музичний слух та голос. В моїй роботі для мене дороговказом є такі гасла: «Немає нездібних – є ті, хто опановує по-іншому! Немає імпульсивних – є безпосередні! Немає повільних – є розважливі! Немає ледачіх – є розслаблені! Немає боязких – є обережні! Немає гіперактивних – є енергійні! Немає дратівливих – є чуттєві! Немає впертих – є наполегливі! Немає необдарованих – є ті, які розквітнуть згодом!»

Глобальне завдання сучасної освіти – прилучити дітей до скарбниць вітчизняного та світового  музичного мистецтва за допомогою різних практичних форм. Особливе місце серед цих форм посідають музичні свята та розваги, адже вони дарують дітям велику втіху і радість і водночас сприяють їхньому музично-естетичному розвитку.

Свято у дитячому садку – це завжди казка, сповнена позитивними емоціями, новими відкритями, чарівними дивами та яскравими кольорами. Разом з улюбленими героями діти не лише розвиваються, а й пізнають багатство навколишнього світу, навчаються бережному ставленню до довкілля, стають маленькими творцями добра та краси.

Дитяче свято чи розвага у дошкільному закладі може об’єднувати в собі різні види мистецтва:

• музику;

• хореографію;

• художнє слово;

• драматизацію;

• інсценування;

• театр;

• образотворче мистецтво.

Проте центральне місце на дитячому святі посідає саме музика. Вона звучить протягом усього свята чи то у «живому» виконанні, чи то в аудіоформаті. Музика додає святу особливого настрою, колориту. Діти вчаться її чути, відчувати й адекватно реагувати на неї. Окрім естетичної функції, музика на святі виконує ще й організуючу функцію, спрямовуючи та поєднуючи дітей у діях, емоціях, переживаннях, відкриттях. Впливаючи на підсвідомість дітей, музика сприяє створенню відповідного емоційного настрою: жартівливого, святково-піднесеного, спокійно-розсудливого тощо. Особливу увагу приділяю тому, щоб у сценарії дитячого свята  вводити твори, спеціально написані для дітей, які мають притаманну дитячій психології символічну й образну виразність, нескладні мелодично й невеликі за тривалістю звучання. 

Процес підготовки і проведення дитячого свята передбачає чітку, взаємопов’язану роботу музичного керівника, вихователів, батьків та дітей. Намагаюсь не перевантажувати святкову програму читанням віршів, адже дитяче свято – це не вечір поезії, у розумному співвідношенні поєдную танцювальну та пісенну програму. Основа дитячого свята – гра. Щоб підтримати тривалу увагу дітей до перипетій свята, важливо дати їм змогу у потрібний момент розслабитися, пограти, відпочити. В кінці програми свята використовую релаксаційний момент, який вгамовує збудження і повертає дітей у помірний емоційний стан. Релаксаційні функції виконує спокійна фонова музика або вдало підібраний і виразно прочитаний вірш чи проза.

На відміну від дитячих свят, які присвячуються, зазвичай, календарним святам, розваги проводяться щотижня. Це дозволяє систематично та цілеспрямовано втілювати процес виховання, одночасно розважаючись. Щомісяця у кожній групі відмічаються дні народження дітей. Це гарна традиція. Вона допомагає вихованню уваги дітей один до одного, зміцнює колектив. Кожна дитина стає центром уваги, доброти і тепла оточуючих його дітей та дорослих. Щоб розвага пройшла цікаво та невимушено,  використовуємо вже знайомі дітям вірші, пісні та таночки. А народні ігри та пісні викликають у дітей неабиякий інтерес, створюють веселий настрій, дарують радість, доставляючи імениннику задоволення. В роботі з дошкільнятами основним завданням вважаю виховання радісного ставлення до життя, бадьорості, впевненості у своїх силах, симпатії та дружнього ставлення до однолітків. Коли слова, умовляння дорослого безсилі, на допомогу приходить іграшка. В руках дорослого вона оживає, стає улюбленою, бажаною для дитини. З великим задоволенням діти сприймають своїх вихователів в ролі казкових героїв, та залюбки приймають участь у розвагах на основі народного фольклору.

Лялькова вистава у дитячому садку – найулюбленіший вид розваг. Він захоплює малюків простотою, яскравістю, динамікою. Діти наслідують тих героїв, які їм найбільше подобаються. Тому намагаємось показувати вистави, у яких розкриваються яскраві приклади дружби, взаємодопомоги, правдивості, доброти та працелюбності. І знову на допомогу приходить народна казка, яка не тільки виховує в дошкільнятах високі моральні якості, а й прививає любов до народних традицій, національної культури.


Гра у дитячому оркестрі – один з різновидів колективного музикування дошкільників. Здатність дітей до точного відтворення ритмічних малюнків, простих мелодій надихнула мене  створити дитячий оркестр у дошкільному закладі. Адже музичний досвід, отриманий в оркестрі,  –  неоціненний для дітей. Вони успішно демонструють набуті навички музикування під час свят та розваг, використовують їх у самостійній музичній діяльності Крім того, під час музикування у дитячому оркестрі навіть молодші дошкільники відчувають відповідальність за виконання своєї партії, власну значущість у злагодженому звучанні потужного музичного «організму»
Найпростіший та найдоступніший з усіх видів дитячий оркестр – шумовий оркестр. До гри у ньому я залучаю дітей молодшого дошкільного віку, які відчувають метричну основу музики, пульсацію сильних та слабких долей  у музичному творі. Для інструментального складу шумового оркестру використовую такі інструменти: брязкальця, барабан, мара каси, бубен, дзвіночки.
Перед тим як діти спробують грати у змішаному оркестрі, варто запропонувати їм повправлятися у колективній грі – на однакових або  однотипних музичних інструментах, наприклад, в ансамблі ложкарів або виконавців на бубнах, трикутниках. Коли діти чітко чують та разом відтворюють ритмічний малюнок, організовую ансамблі виконавців на інструментах, які мають звукоряд, скажімо, на металофонах, ксилофонах, цимбалах. Оволодіння грою на таких інструментах доступне зі старшого дошкільного віку. Адже ансамблева гра потребує неабиякої злагодженості виконання; ритмічної і загальному зичної виразності.
Для гарного звучання змішаного оркестру проводжу велику попередню індивідуальну та ансамблеву роботу з дітьми. Лише після того, як діти добре засвоять прийоми гри на інструментах, запам’ятають свої партії, об’єдную їх в оркестр.
Діти з великим задоволенням грають на музичних інструментах. Тому в нашому дитячому садочку вже більше десяти років успішно працює гурток «Грайлива веселка», на заняттях якого діти мають можливість додатково ознайомлюватися з новими музичними інструментами, вчитися грати на них, майструвати музичні інструменти власними руками.
Заняття гуртка бувають індивідуальними та колективними. Під час занять я намагаюсь постійно контролювати манеру гри оркестрантів; спонукаю їх прислухатися і до своєї гри, і до гри партнерів, до основного супроводу; вчу коректно ставитися до звуковидобування – не заглушати своєю грою решту учасників гри в оркестрі



Як вихователі, так і музичний керівник у дитячому садочку мають працювати творчо, опановувати нові цікаві знання та вміння. Так, готуючись до виставки, зрозуміла, що вишивання - це моє захоплення, або як зараз кажуть хоббі. І ось вже більше семи років мої вечори, особливо зимові, проходять з муліне, або бісером.

А на карантині вирішила поєднати хоббі і роботу -  вишиваю заготовки для сорочок для хлопчиків та дівчаток нашого дитячого садочка

"Пограємо у казку" (творча діяльність дома батьки-діти)

Народні казки – це простір для проектування особистісних проблем, зокрема й вікових кризових моментів, їх опрацювання та нейтралізації. Казка – це своєрідні «смачні ліки» від особистісних проблем. У цьому й полягає принцип казкотерапії. 
Музична казка дарує дітям радість і насолоду, непомітно закладаючи у їхню свідомість життєво важливу інформацію. Під час постановки музичної казки важливо пам’ятати, що музика – це не лише те, що записано нотами. Вона може народжуватись під час виконавської імпровізації. Дітям дуже подобається імпровізоване музикування, яке розвиває у дітей відчуття метроритму, стимулює розвиток пізнавальної, мовленнєвої, емоційної, художньої та креативної активності.
Сьогодні я пропоную вам погратись зі своєю малечою у казку: батьки читають казку, а малята супроводжуют казку грою на шумових інструментах, в якості яких можна  використати все, що є вдома: музичні іграшки, ложки, папір, накривки від каструль, целофанові пакети, тощо. І розказати казку можна по-новому, наприклад так.
Авторська казка з елементами творчого музикування «Як Колобок запрошував звірят на родини"
Ведуча: Ось послухайте, будь ласка, ми розкажимо вам казку,
               Тож сідайте всі зручненько та слухайте уважненько.
               Стоїть собі серед села гарнесенька хатина, 
               Живуть у ній дідусь Панас (гліссандо на ксилофоні)
               І бабуся Горпина.(гліссандо на металофоні)
Тільки сонечко встає, (тремоло на бубнах)
Півник заспіває, (грають музичним молоточком «Ку-ку-рі-ку»)
Все одразу на подвір’ї ніби оживає:
Бджілка вже собі працює, (виконують звуконаслідування «ж-ж-ж»)
пташечка співає, (грають на свищику)
Курочка з курчатами травичку щіпає (грають  на трикутнику)
І господарі вже зранку старанно працюють:
Дід Панас взяв молоточка, щось собі майструє, (грають дерев’яним молоточком)
А бабуся всіх тварин  годує, напуває (гліссандо на металофоні)
Наварила вже сніданок та й діда гукає:
Бабуся: Гей, Дідусю, іди їсти, не барись, швиденько,
               Поки все смачне та свіже, поки гаряченьке. (гліссандо на металофоні)
Дід Панас: Знову каша? Та не хочу я вже теї гречки!
                    Може б, ти спекла для мене смачні пиріжечки?(гліссандо на ксилофоні)
Баба Горпина: В нас в коморі муки жменька, лиш одне яєчко,
                            То які ж із цього можуть бути пиріжечки?
Дід Панас: Добре, хай не пиріжечки,
Автор: Мовив дід з куточка.
Дід Панас: То спечи мені, будь ласка, хоч би колобочка.(грають на дерев’яних ложках)
Автор: Баба тихо посміхнулась,- (гліссандо на металофоні)
Бабуся: Що з тобой робити?
               Спробую тобі, дідусю, якось догодити.
Дідусь: Ну а я тоді швиденько принесу водички,
              Нарубаю дрів і миттю розтоплю я пічку.(гліссандо на ксилофоні)
Бабуся місить колобка, дідусь приносить водичку,  рубає дрова та розтоплює піч.
Діти грають на металофонах та ксилофонах українську народну пісню «Ой джигуне»
Бабуся: Гарний вийшов колобочок, треба в піч садити, 
               Ну а ми з тобою, діду, можем відпочити.
Дідусь: Ой, який же я раденький, що і не сказати,
              Тож сідаймо ось на лаві дзернят подзьобати.
Бабуся:  Я вже колобка виймаю  .Ач, рум’яненький який! 
Дідусь: Поклади отут із краю.
Бабуся:  Та не будь такий швидкий. 
                Хай він трошки прохолоне. Хай полежить на вікні.(Кладе на вікно.)
Дідусь:  А поділим так його ми: пів – тобі, а пів – мені.
Дідусь з бабусею йдуть до хати.
Автор: Відкрив очки колобок, (грають на дерев’яних ложках)
              Всюди роздивляється,
              А навколо нього дивне щось відбувається:
              Комашка пролітає, (виконують звуконаслідування «дз-з-з»)
              хмаринка пропливає, (трусять помпони-«султанчики»)
              Вітер віє і травичку весело гойдає.(дмухають у порожню пляшку)
              Ось на квітку бджілка сіла, мед вона збирає (звуконаслідування «ж-ж-ж»)
              Побачив те все колобок тай вголос промовляє (грають на ложках)
Колобок: Я сьогодні народився, отже це – родини,
                  Треба мені покукати когось на гостини.
Автор: Так подумав колобок, стриб з віконця на пеньок, (сплеск у долоні)
              А з пеньочка на доріжку й покотився тишком-нишком.
              А тим часом із хатини бабуся виглядає, (гліссандо на металофоні)
              Подивилась на віконце, та й голосно гукає:
Бабуся: Ох ти ж, Боже, де ж він дівся? Діду, колобок пропав.
Дідусь: От діла, оце наївся…
Бабуся: Що ж робить? 
Дідусь: Як би ж я знав… А смачний був – не забуду.
Бабуся: Завтра кращого спечемо, 
               А сьогодні, так і буде, може, гречку пожуємо?
Автор: Котиться наш колобок, всюди роздивляється, (грають на ложках)
              Та з усім, що навкруг бачить радісно вітається:
Колобок: Здрастуй, сонце!(тремоло на бубнах)
                Здрастуй, вітер! (дмухають у порожню пляшку)
                 Здрастуйте, весняні квіти!(грають на дзвониках)
                 Як чудово в світі жити! (діти радісно вигукують «Ах!»)
Автор: Ось назустріч Зайчиха біжить і, як завжди, від страху тремтить. (грають на саморобному інструменті з горіхових шкаралуп) 
Зайчиха: Ой, а хто це там до мене по доріжці котиться?
                  І так пахне, що мені дуже  їсти хочеться.
                  Здрастуй, здрастуй, Колобок! Ти куди біжиш, дружок?
                  Може, в цей ранковий час з’їм тебе я тут якраз?
Колобок: Ні, мене не можна їсти! Пропоную ось присісти
                   І послухати уважно мою пісню дуже класну.
Пісня Колобка
Я – Колобок, я –  Колобок, рум’яний маю я бочок.
Мене бабуся добра, мила на сметанці замісила,
В піч гарячу посадила, на віконці постудила.
Хоч я зроблений із тіста, та мене не треба їсти,
Хочу друзів я багато запросить на своє свято.
Колобок: Запрошу  вас  на родини, до дідуся у хатину.
                   А бабуся – чарівниця, нагодує як годиться.
Зайчиха: Добре, добре, я прийду, ще й дарунки принесу:
                  Моркву, буряки, капусту – на столі не буде пусто. 
Автор: Покотився Колобок, пісеньку співає, (грають на ложкох)
              Вітерець легенький віє, (дмухають у порожню пляшку)
              В небі сонце сяє, (тремоло на бубнах)
              Весело дзюрчить струмочок, (дмухають через трубочку у стакан з водою)         
              Соловей співає, (грають на свищику)
              Раптом десь із-за кущів Вовчик вибігає.(грають на барабані)
Пісня Вовка.
А я Вовк, подивись, клац зубами, стережись,
Я страшний та дуже хижий, десь знайду у лісі їжу.
Вовчик : Ой, а хто це там до мене по доріжці котиться?
                  І так пахне, що мені дуже  їсти хочеться.
                  Здрастуй, здрастуй, Колобок! Ти куди біжиш, дружок?
                  Може, в цей ранковий час з’їм тебе я тут якраз?
Колобок: Ні, мене не можна їсти! Пропоную ось присісти
                   І послухати уважно мою пісню дуже класну.
Пісня Колобка
Колобок: Вас я хочу запросити у свою хатину,
                  Там всі  будуть святкувати мої іменини.
Вовчик: Іменини – це чудово, тільки що ж робити?
                Без подарка на гостини не гоже ходити.
                Десь овечок я знайду, вам до хати приведу.
Автор: Знов маленький Колобок на рум’яний впав бочок,
              Трішки полежав на спинці й покотився по стежинці.(грають на ложках)
              Котиться собі, співає та навколо поглядає
              Ось маленька мурашина щось несе в свою хатину, (шарудять папером)
              Із сіренької хмаринки покотилися краплинки.(грають на дзвонику)
              Раптом щось тріщить, гуде, то Ведмідь із лісу йде.(стукають шишками одна об одну)
Пісня Ведмедя.
Я – Ведмедик клишоногий, по лісі гуляю, 
Маю клопоту багато – їсти все шукаю.
Мед у бджілок я попрошу, ягід назбираю,
Як наїмся, відпочити я собі лягаю.
Ведмідь: Ой, а хто це там до мене по доріжці котиться?
                  І так пахне, що мені дуже  їсти хочеться.
                  Здрастуй, здрастуй, Колобок! Ти куди біжиш, дружок?
                  Може, в цей ранковий час з’їм тебе я тут якраз?
Колобок: Ні, мене не можна їсти! Пропоную ось присісти
                   І послухати уважно мою пісню дуже класну.
Пісня Колобка.
Колобок: Дядько Мішо, в цю годину запрошу вас на гостину
                  Будем гарно святкувати – смачно їсти і співати.
Ведмідь: Добре, дякую, я буду й подарунок не забуду.
                 Ось до лісу я піду, вулик з медом там знайду.
Автор: Роздивився Колобок в лісі кожний закуток, (грають на ложках)
              Вже додому хтів котиться, раптом бачить – йде Лисиця.(грають на маракасах)
Пісенька Лисички
Я – Лисичка, я руденька і розумна, і гарненька.
В лісі кожен знає: кращої немає!
Хто ще вміє в нашім лісі очі тушшю підвести,
Лиска вчилась в кабінеті іміджу та красоти.
Лисиця: Ой, а хто це там до мене по доріжці котиться?
                 І так пахне, що мені дуже  їсти хочеться.
                 Здрастуй, здрастуй, Колобок! Ти куди біжиш, дружок?
                 Може, в цей ранковий час з’їм тебе я тут якраз?
Колобок: Ні, мене не можна їсти! Пропоную ось присісти
                   І послухати уважно мою пісню дуже класну.
Пісенька Колобка.
Лисиця: Ой яка чудова пісня, тільки слів не розідрать,
                Може спробуєшь ще раз в мене на носі заспівать?
Колобок: Ой, ні, тітонько, спасибі, знаю вашу вдачу
                  Та у мене на сьогодні плани геть інакші.
                  Вас запрошу на гостини, на чудові іменини.
Лисиця: Бачу ти порозумнішав, добре, обіцяю,
                Я прийду бо вже для тебе й подарунок маю:
                Квітів в мене є багато, принесу й тобі на свято.
Колобок: Як чудово, гостей в хату запросив багато!
                  Треба швидко повертатись, щоб їх зустрічати.
Автор: Покотився Колобок, ось позаду вже й лісок, (грають на ложках)
              Ще з горбочка на долинку й повернувся у хатинку.
Баба: Ой, дідусю, кінчай справи і біжи швиденько,  (гліссандо на металофоні)
            Бо до нас вже повернувся Колобок маленький.
Дідусь: Яке щастя, яка радість знов у нашій хаті, (гліссандо на ксилофоні)
              Накривай же стіл, бабусю, будем святкувати.
Автор: Вже і вечір настає, сонечко сідає, (тремоло на бубнах)
              Хтось із лісу до хатинки дуже поспішає. (грають горіховими шкаралупами)
              Зайчиха весело стрибає, гостинці лапками тримає.
Зайчиха: Здрастуйте, дідусь, бабуся, дуже вас вітаю
                  Вирости великим, сильним Колобку бажаю.
Автор: Ось до хатинки Вовк іде, овечок пару він веде. (грають на барабані)
Вовчик: Всім привіт! А ось дарунок, як і обіцявся,
                Будь здоровим, Колобок і завжди посміхайся.
Автор: Бачать всі – ведмідь іде, бочку з медом він несе, (стукають шишками)
              Поряд з ним іде Лисиця, (грають на маракасах) а у неї, як годиться
              Оберемок запашних гарних квітів польових.
Ведмідь: Довго в лісі я блукав, подарунок я шукав.
                Ось медок вам запашний, дуже-дуже він смачний.
                Щоб життя мав, Колобок, солодке, як оцей медок.
Лисиця: Будь красивим, Колобок, як оцей букет квіток.
                Щоб тебе ніякий звір обманути не посмів.
Бабуся: Як чудово, гості в хаті, хочеться співати,
               От якби ще інструменти – можна і заграти.
Дідусь: Десь у тебе є дві ложки, в мене – молоточок,
              А Ведмідь хай свою бочку ставить на пеньочок,
              Буде замість барабана стукати у бочку,
              Знатимуть про наше свято навіть у лісочку
              Ще дві кришки із каструлі візьме Колобочок,
              Як ударні нам заграють – хоч пускайсь в таночок.
              Для Лисички –  маракаси,  їх зробити просто – 
              Беремо порожню ємність, насипаймо просо.
              Вовку – також маракаси, а мала Зайчиха
              На сопілці нам заграє – ото буде втіха!
Шумовий оркестр «Веснянка»
Ведуча: Вже і грали, і співали, гостей гарно пригощали,
               Ну а потім біля хати почали ще й танцювати.
Танок «Полька»
Автор: Ми вам грали і співали, трішки потомилися,
             Дружно ви аплодували, ми за це вклонилися 
             Ось такий акорд останній був у казці на прощання.
              Закінчилися гостини – наша казка далі лине.
              Іншим діткам на розвагу, а вам – вдячність за увагу! 



 

Жашківська міська рада Черкаська область, Жашківський районЖашківська міська рада

 Відділ освіти Жашківської міської ради

Міністерство освіти і науки України

Інститут модернізації змісту освіти

 

 

 

                       

                     

 

 

 

.

 

 

Логін: *

Пароль: *